Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

Únor 2010

All My Loving

28. února 2010 v 21:38 | Ellie |  All My Loving
V lednu 2010 vydala Ellie (dnes už) McCartney svou vzpomínkovou knihu s názvem All My Loving. Vzpomíná zde hlavně na svou Beatles éru a podrobně popisuje své pocity ohledně lidí kolem sebe. Postupně tu budu jednotlivé kapitoly zveřejňovat. Dnes předkládám úvod, kde vzpomíná hlavně na Johna Lennona a také první kapitolu popisující její dětství a emigraci do Anglie. Přeji příjemné čtení.


Záhadná fotografie

28. února 2010 v 18:20 | Ellie |  Co stojí za zmínku
Na první pohled samozřejmě o žádnou záhadu nejde. Fotka je z května 1964, z kratičkého výletu Beatles do Řecka. Samotní aktéři ale kolem fotografie dodnes "mlží" a právě tím nedávají spát už dvěma generacím novinářů. Posuďte sami. (P.S. komentáře žádoucí )

Víte, že...

27. února 2010 v 23:15 | Ellie |  Různé
Několik málo zajímavostí, které o Ellie Sommerové zřejmě nikdo netušil.


Fotografie I.

27. února 2010 v 16:54 | Ellie |  Fotografie
Přináším několik foteček z počátku Elliina příběhu.


Kdo je Ellie Sommer?

26. února 2010 v 13:22 | Ellie |  Různé
Poznámka než začnete číst:
Aby Ellie Sommerová působila trochu věrohodněji, bylo by hezké najít nějaké fotky, na kterých je zachycena. Aby na fotkách mohla být Ellie Sommerová, bylo by hezké najít jí tvář. Ideální tvář jsem našla u herečky a někdejší přítelkyně Paula McCartneyho, Jane Asherové. Tedy opakuji, Jane Asherová propůjčila svou tvář Ellie Sommerové. Je mi líto, že jsem tímto Jane vyšachovala z Paulova života, ale on bez ní i ve skutečnosti nebyl nikdy zrovna sám Následující článek je velice stručný životopis Ellie Sommerové tak, jak jej zachytila média. Není zde uvedena spousta drobností, ty budou rozepsány v podrobném životopise, který tu budu uveřejňovat. 99% událostí s přesnými daty odpovídají skutečnosti. Vděčím za to knížce Beatles: Den po dni od Barryho Milese. A teď račte číst

Úvod

26. února 2010 v 13:13 | Ellie |  Různé
Myslím, že by se na prstech obou rukou dali spočítat lidé, kteří jsou naprosto spokojeni se svým životem. S tím, kým jsou, v jaké době žijí, koho mají kolem sebe. Bravo, ti si zaslouží potlesk.
Jsou ale tací, kterým se zdá být všechno špatně. Ráno se probudí, podívají se na kalendář, chytnou se za hlavu a zamumlají něco ve smyslu: "22.2. 2010? 2010?!" Pak se jejich pohled stočí na budík a vyděšeně vyskočí z postele. "Cože?! Přijdu pozdě do školy! … do školy…ach jo, proč já?!" Po strastiplné cestě se zboří do školní lavice, zamávají kamarádům kolem a zaposlouchají se do jejich rozhovoru. "Tak jsme byli v sobotu na pařbě, no ty vole, to byla kalba. Mám totální vokno." Zašklebí se a snaží se odpovědět na dotaz: "Nechceš jet s náma příští týden do Prahy? Kámoš sehnal lístky na Hip Hopovej fesťák." Chvíli trvá než jim dojde, na co se jich vlastně spolužák ptá. Odpovědí je jasné "Ne." Kamarád odejde s naštvaným výrazem a oni jen dumají nad tím, jestli se dá vůbec hip hop považovat za hudbu. To nikdo nezná kvalitní muziku? Co třeba Cliff Richard? A co Beatles? ……………A jsme u toho. Tito lidé si připadají jako spadlí z Marsu. Zřejmě se měli narodit do jiné doby. Nikdo z vrstevníků jim zdá se nerozumí. Jejich život má daleko k dokonalosti a protože se mezi těmito "chudáky" najde málokdo, kdo má prostředky na to, aby svoje bytí k dokonalosti dovedl, oddávají se fantazii. Šílené ale hlavně sladké fantazii, kde žijí jen oni.