Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

Kdo je Ellie Sommer?

26. února 2010 v 13:22 | Ellie |  Různé
Poznámka než začnete číst:
Aby Ellie Sommerová působila trochu věrohodněji, bylo by hezké najít nějaké fotky, na kterých je zachycena. Aby na fotkách mohla být Ellie Sommerová, bylo by hezké najít jí tvář. Ideální tvář jsem našla u herečky a někdejší přítelkyně Paula McCartneyho, Jane Asherové. Tedy opakuji, Jane Asherová propůjčila svou tvář Ellie Sommerové. Je mi líto, že jsem tímto Jane vyšachovala z Paulova života, ale on bez ní i ve skutečnosti nebyl nikdy zrovna sám Následující článek je velice stručný životopis Ellie Sommerové tak, jak jej zachytila média. Není zde uvedena spousta drobností, ty budou rozepsány v podrobném životopise, který tu budu uveřejňovat. 99% událostí s přesnými daty odpovídají skutečnosti. Vděčím za to knížce Beatles: Den po dni od Barryho Milese. A teď račte čístEllie (Eliška) Sommerová se narodila 30. dubna 1947 v tehdejším Československu, v Brně. Odmalička psala příběhy a vymýšlela si svoje melodie. Později ji rodiče přihlašovali na různé soutěže mladých talentů, které začala s přehledem vyhrávat. V listopadu 1963 rodina Sommerova odcestovala do Londýna. Kvůli dokumentům k pobytu však musela nějakou dobu pobývat v Liverpoolu. Ellie - jak si Eliška začala kvůli Angličanům říkat - začala příležitostně hrát v divadelním klubu Empire při stejnojmenném divadelním sále. Právě 22. prosince 1963 koncertovali v divadle The Beatles, skupina, jejíž hvězda stoupala strmě vzhůru. O přestávce koncertu se Ringo Starr, bubeník, vydal na obhlídku klubu, kde hrála Ellie. Starr se v mladičké zpěvačce zhlédnul, obzvlášť když byla svými posluchači vyprovokována k brilantnímu zazpívání beatlesáckých písní. O "malém zázraku" se ještě téhož večera dozvěděl zbytek skupiny, se kterým Ringo svou schovanku seznámil. Tehdy se naplno projevila zbrklost a geniální předvídavost Johna Lennona, který hned v noci na 23. prosince obvolával zbylé "brouky", aby jim oznámil, že tu "holčinu" musí mít v kapele, a že ji uvede naprosto nečekaně na lednovém turné v Paříži.
Sommerovi se na svátky vrátili do Londýna, aby si zde oslavili české Vánoce. Brzy jim přišla V.I.P pozvánka na silvestrovskou Beatles Christmas Show v londýnském kině Astoria. Zmateného děvčete se ujal manažer skupiny, Brian Epstein. Pár vteřin před půlnočním přípitkem jí bylo Johnem oznámeno, že 14. ledna se skupinou odlétá na tour do Paříže. Byla v pozici, která jí znemožnila odmítnutí. 14. ledna tedy odlétala se třemi ze čtyř hudebníků do francouzské metropole.
Francie, a s ní celý svět, utrpěla šok, když se po boku Beatles objevilo drobné děvče, které zpívalo hlavní hlasy s Johnem Lennonem a Paulem McCartneym. Když tomu tak bylo i na dalších koncertech celého turné, mluvilo se o Ellie Sommerové jako o nové člence Beatles. Útoky novinářů pro ni byly něčím novým a své zmatení a strach dávala nepokrytě najevo. Pánové ze skupiny převzali role jejich ochránců a noviny se proto mnohokrát uchýlily k ohavnému přiřazování slečny Sommerové jako milenky snad ke všem, co měli s britským fenoménem něco společného.
Během jara 1964 se Ellie s "kluky" sžila natolik, že se stali naprosto nerozlučnými. Nejlepším přítelem na život a na smrt se pro ni stal Paul McCartney, který v jejím životě hrál a stále hraje velkou roli.
Hvězda Beatles se dostala do těch nejvyšších možných sfér. V srpnu 1964 se skupina "mladých a neklidných", jak říkal John, přesunula do Miami na Floridu, kde si dopřávala pracovních prázdnin. Právě tehdy John s Ellie odhalili veřejnosti svůj vztah. Začaly vznikat největší hity, které kdy Beatles vyprodukovali.
Vztah 17letého děvčete ze střední Evropy a 24letého chlápka z Liverpoolu se vyvíjel velice rychle. Byli totiž spolu 24 hodin denně. Se sílícím poutem dvou mladých lidí se paradoxně posilovalo i přátelství s Paulem. Na Vánoce 1964 se Ellie přestěhovala do Johnova bytu a Silvestra tu s nimi strávili i její rodiče, kteří skupinu podporovali už od začátku a prohlašovali se za skalní fanoušky.
Láska Johna a Ellie trvala tři roky. V roce 1966 si mladý pár koupil útulný domek kousek za Londýnem. Téhož roku Ellie úspěšně ukončila střední školu na katedře dálkového studia na Cambridgi, kde se taky ihned zapsala na studium práv. To však vyžadovalo veškerou její pozornost. Těsně před tím si stihla zahrát v jednom z nejúspěšnějších filmů 60. let - ve snímku Alfie. Zde hlavní roli ztvárnil jistý Peter Barker, bratr jejího budoucího manžela, tehdy si přivydělávající student práv.
Poslední písničkou, kterou s Beatles nazpívala, byla Hello Goodbye. Roku 1967 skupinu opustila. Beatles tedy hráli bez sopránových vokálů, přesto Elliin vztah s Johnem vydržel dalšího půl roku, než se kvůli studiu musela z venkova odstěhovat do Londýna.
Tou dobou hudebníci odlétali na turné po Japonsku. Odtud se John vrátil s novou přítelkyní, fotografkou Yoko Ono. První věc, kterou po příjezdu udělal, bylo setkání s Ellie, kde ji s Yoko, stále ještě vdanou ženou, seznámil. Ellie paradoxně pomáhala Ono s rozvodovým řízením. Sama se však na rok a půl ocitla v náruči svého nejlepšího přítele Paula.
Tvář Beatles a jejich písniček vždy šla s dobou, avšak na přelomu let 1967/68 se image skupiny změnila až příliš. Začaly se projevovat neshody mezi jednotlivými členy. Ti se v roce 1969 rozešli nadobro a pracovali na svých sólových projektech. Ellie se však snažila mezi všemi udržet neustálý kontakt. Každý jednotlivý projekt tedy byl předem schválen zbylými členy "kdysi skupiny".
V březnu 1969 se Paul znenadání oženil s novinářkou Lindou Eastmanovou. Lindě šla za družičku její kamarádka, Ellie Sommerová, která o pár dní později slavila premiéru svého nového filmu, kde si střihla kameo roličku. Šlo o western El Dorado s Johnem Waynem v hlavní roli.
O dalších osm dnů později si Ellie roli družičky zopakovala. Tentokrát na svatbě Johna a Yoko. Japonka od samého začátku spatřovala v Ellie velkou přítelkyni, i když ta se spíše potýkala s opačnými pocity. Podle svých slov dělala všechno pro Johna. Nutno podotknout, že Lennon její oběti tušil a svou vděčnost jí dával najevo jak jen mohl.
Na svatbě již Ellie doprovázel herec, lamač dívčích srdcí, Lex Barker. Ten se s mladou právničkou seznámil právě na natáčení El Dorada a byl jí natolik okouzlen, že se neváhal odstěhovat z New Yorku do Londýna. Ellie si přesto udržovala celkový odstup. Její vzdor ale nevydržel dlouho a na Paulovu radu se v roce 1970 za Lexe Barkera provdala. Všichni Beatles s manželkami se zúčastnili velkolepé svatební slavnosti.
Zdálo se, že všechny zlé citové otřesy v životě drobné Češky vzaly za své. V roce 1971 se manželům Barkerovým narodila dcera Sarah, jejímž kmotrem nebyl nikdo jiný než Paul McCartney. Rodina byla kompletní, ale idyla neměla dlouhého trvání. Pohádku ukončil roku 1973 infarkt, kterému podlehl Lex Barker. Na jeho pohřbu Ellie neuronila ani jedinou slzu. Zdaleka však nezůstala sama, jak si na počátku všeho myslela. Věnovala se práci a své dceři, která vyrůstala společně s dětmi McCartneyových, Stellou, Mary a Jamesem. Společně se švagrem Peterem Barkerem založila dodnes fungující advokátní kancelář Barker Law Office.
Kromě několika světových kauz a pár drobných filmových a televizních rolí se Elliin život příliš mediálně neprojevoval. Beatles se na světlo dostávají až koncem roku 1980, kdy je John Lennon zastřelen fanouškem před svým domem. Yoko trvala na tom, aby na jeho pohřbu mluvila Ellie. Ta po dlouhé době přijímá, avšak v proslovu na Johnovu počest se o Yoko ani slovem nezmíní. Japonka to bere jako křivdu a do dnešních dnů se Ellie vyhýbá.
Ellie Barkerová pokračovala v právnické praxi. V roce 1994 byly objeveny Lennonovy demo nahrávky s dosud nepublikovanými písněmi. Zbylí Beatles včetně Ellie songy dozpívali a vydali na jednom ze třech alb Anthology. Vydání bránila Yoko Ono s argumentem, že v Johnových písních už víc nechce slýchávat Elliin hlas. Je nasnadě, že o to více se snažila Ellie oprášit svoje pěvecké kvality. Bezesporu nejznámější písní, dokompletovanou v roce 1996, je As the Bird, která byla naživo nazpívána k výročí Johnova úmrtí na stadionu Wembley, který proslavil právě koncert Beatles v roce 1965. Ellie se koncertu zúčastnila, přestože si Yoko její přítomnost nepřála.
Další život rodačky z Brna je velmi spjat s Paulem McCartneyem. Tomu roku 1998 umírá manželka Linda na rakovinu. Do jeho domu se stěhuje Ellie s dcerou, aby mu byly oporami. Další oporu ale hudebník nalézá v modelce Heather Mills, kterou si v roce 2002 bere za ženu, částečně taky proto, aby se vzpamatoval ze smrti Georgie Harrisona. O rok později se novomanželům narodila dcera Milly. Ellie se jejich svatby nezúčastnila a odstěhovala se s dcerou do Oxfordu. Druhé Paulovo manželství se však v roce 2007 ocitlo v rozvodovém řízení a Paul přichází s prosíkem za Ellie a Sarah.
V březnu 2008 je svět ohromen další zprávou. Paul McCartney se potřetí oženil. Novou paní McCartneyovou není nikdo jiný než Ellie Barkerová, která po Paulově boku konečně našla toho, koho tak dlouho hledala.
Paul dále pracuje na svých hudebních projektech, Ellie přednáší na univerzitách a příležitostně pomáhá manželovi. Světem jsou přijímáni jako nejstabilnější pár a stále se těší velké, leč laskavé popularitě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alice McCartney Alice McCartney | Web | 26. února 2010 v 17:43 | Reagovat

jedním slovem: Bezva.. :)

2 Kira-chan Kira-chan | Web | 26. února 2010 v 17:57 | Reagovat

nj, máš to prostě promyšlený do detailů. hafo realistický a perfektně napsaný ^.^

3 Brokolice se smetanovou omáčkou Brokolice se smetanovou omáčkou | Web | 26. února 2010 v 20:04 | Reagovat

krásnej blog, zbožňuju beatles, teda asi ne tolik jako ty x)

4 Terkuška Lennonuška Terkuška Lennonuška | Web | 6. března 2010 v 13:57 | Reagovat

týý jo, takhle si někoho vymyslet...
dobrej nápad

5 Ellie Ellie | Web | 6. března 2010 v 15:48 | Reagovat

Díky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama