Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

Alfie

20. dubna 2010 v 20:38 | Ellie |  Ellie před kamerou
Něco málo o veleúspěšném snímku Alfie, kde se Ellie objevila ve své první roli.Alfie - jeden z nejúspěšnějších filmů šedesátých let. Příběh o nepolepšitelném sukničkáři, který na konci překvapivě nezačne žít lepší život, ale dostane jen další životní facku.
Ačkoliv film zpočátku vypadá na komedii, opak je pravdou a humorné prvky, kterých je poskrovnu, jsou vskutku černočerné. Děj je jednoduchý, ale přesto nutí k zamyšlení. Konec, přestože nic moc nevyřeší, má hlubokou pointu a snad by se dalo říct, že je dojemný. Vše lze ale uzavřít tím, že Alfie je jakousi baladou a hlavní role je dokonalou karikaturou nezávislého muže.Z promo akce, fotka nazvaná "Všechny Alfieho ženy". Zleva Vivien Merchant, Ellie Sommerová, Julia Foster a Shelley Winters.Nikoho dnes už asi nepřekvapí, že Ellie Sommerová se k roli nevinné a plaché Annie dostala díky Billovi Harrymu. Ten byl tak nadšen Elliiným provedením Lízy Doolittlové, že jí nabídl své manažerské schopnosti a hned tentýž rok Ellie s přehledem zvítězila na konkurzu.
Role Annie je sice malá, ale komplikovaná. Annie je tiché děvče, které se odpoutalo od rodiny a spadne do spárů panovačného svůdníka Alfieho. Přestože její scénář nepřesáhl pět stránek, byl kladen obzvláštní důraz na mimiku a řeč těla. Annie je brilantně zahranou postavou, která svádí neustálé tiché boje sama se sebou. Mezi nejlepší scény patří ty závěrečné, ve kterých Alfieho opouští. Při pohledu na její klidnou ale přece jen něčím jinou tvář si totiž Alfie poprvé uvědomí své neustále se opakující chyby.Časopis Film Review ohlašující premiéru snímku.


Pokud si mám zahrát na filmového kritika (což už tak trochu dělám) a měla bych Alfieho "ohvězdičkovat", dostal by tři a půl hvězdy. V podstatě je to film, který nenadchne, ale ani neurazí. Navíc je to klasika. Takže přese všechny výtky doporučuji. Pokud se nic nezměnilo, najdete Alfieho po částech na youtube.com. Ale pozor, existuje i Alfie z roku 2004 s Judem Lawem. Originálu prý ale nesahá ani po kotníky.

FOTO PŘÍLOHA

z filmu:
z premiéry:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama