Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

Problém...?

18. dubna 2010 v 19:32 | Ellie |  Od Billa Harryho
Bill Harry opět dokazuje, že jako správný novinář dovede udělat z komára velblouda.


I Beatles jsou jen lidé aneb každý si může zadřít třísku

(Konkrétně tuhle Ellie schytala v roce 1965 v Americe. Šatny v chicagském Amphitheatru nebyly vybaveny zrovna nejmoderněji. Není se proto co divit, že o šatních skříňkách se říkalo, že pamatuji prezidenta Wilsona (byl prezidentem během první světové války). Špatně doléhající a těžko otevíratelná dvířka si proto vybrala svou daň, jak vidíte, tentokrát na Ellie. Díky přítomnosti Billa Harryho je celá banalita zachycena ve velice zajímavém, novinářsky atraktivním světle. Článek byl původně určen jako reportáž z turné. Pro naše účely je však zkrácen a doplněn fotkou, která byla pořízena samotným Billem Harrym.)

(…) Chicago dostálo své pověsti gangsterského města. Fanynky jsou opravdu šílené a já před Beatles opět smekám pomyslný klobouk. Nyní jsme se uvelebili v šatně chicagského divadla Amphitheatre, kde bude skupina za dvě hodiny vystupovat, smějíce se do tváří lidí, kteří by je s trochou štěstí mohli zabít.
Sedím v rohu dlouhé místnosti, zabořen do starého křesla a pozoruji "Fab Five." Pokusím se čtenářům přiblížit jejich náladu a pomalou přípravu na další z mnoha vystoupení. Paul McCartney si ne nadarmo vysloužil přezdívku "Šípková Růženka." Skutečně, ten chlapík ihned po příchodu sem usnul. Snad se jedná o rituál jakési regenerace.
George Harrison sedí v koutku a polohlasně komentuje s Ellie Sommerovou zastaralé vybavení šatny. Je to opravdu zarážející a odvažuji se tvrdit, že šatní skříňky pamatují ještě prezidenta Wilsona. Oprýskaný lak a dvířka, která se John Lennon právě snaží zřejmě vytrhnout z pantů. Marně.
Uprostřed místnosti, u plastového stolku, sedí Ringo Starr a osamoceně hraje solitaire. Jak je, Ringo? "Ujde to. Ty?" Popravdě jsem trochu rozbolavělý, ale žiju. (…)
(…) Je nejspíš čas začít se připravovat na akci. Ellie Sommerová je dalším experimentátorem, který se snaží otevřít jednu ze skříněk. Když se ozve "Holly shit!" (raději nepřekládám. Pozn. aut.), je evidentní, že ani jí se nepodařilo zvítězit nad tupou hmotou. Toto kratičké zaklení však zázračně budí Růženku McCartneyho, který se s pohledem upřeným na mě ptá, kde to vlastně je. "V pekle," odpoví mu za mne Lennon a jako pejsek se žene za svou drahou polovičkou, aby jí pofoukal bolístku. Ellie si však od skříňky nese suvenýr, perfektně zabodnutou třísku. Hrdinný John Lennon si nasazuje brýle, aby zjistil, že ani s nimi na zranění nevidí. Odkudsi se vynoří Brian Epstein s jehlou. Nastává operace "blízko mozku." John ze strachu, aby se do Elliina prstu vůbec trefil, přenechává jehlu Ringovi. Ten však nemůže vidět krev a odchází na druhý konec místnosti. Pomyslného skalpelu se chopí rozespalý Macca. John se snaží namítat, že to už to mohl zkusit sám, ale snad to řekl jen ze vzteku nad tím, že McCartney během minuty Ellie chicagské třísky zbavil. (…)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vali vali | Web | 19. dubna 2010 v 15:41 | Reagovat

haha, joj, du si zadřít třísku...třeba mě ji paulie vytáhne taky :D

2 Ellie Ellie | Web | 19. dubna 2010 v 18:22 | Reagovat

Zkoušela jsem to (byť ne úmyslně)a přišla jenom moje mamka a seřvala mě :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama