Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

Tragédie roku 1967

5. dubna 2010 v 21:15 | Ellie |  Různé
V následujícím článku se dozvíte smutnou pravdu o roce 1967, který nepříjemně zasáhl do několika životů. Konec by se sice dal považovat za šťastný, ale nezapomeňme, že tady příběh nekončí, ale pokračuje dál...Počátkem roku 1967 proběhla tiskem zpráva, že jeden ze zakladatelů Beatles, John Lennon, chystá svatbu se svou přítelkyní a bývalou "beatlesačkou" Ellie Sommerovou. Šlo však o další z mnoha kachen bulvárních plátků. Je pravda, že potom co 1. března 1967 Ellie opustila skupinu kvůli náročnosti svého studia, její vztah s Johnem byl již na bodu mrazu. Nebydleli spolu a čím dál více se odcizovali. Onen falešný svatební poplach měl pouze poukázat na to, že se Ellie s Johnem opět sblížili. Nemělo to však dlouhého trvání. V létě odlétají Beatles na dovolenou do oblíbeného Řecka. John si jako doprovod bere matku svého syna Juliana i Juliana samotného. Ellie je oficiálně vydávána jako doprovod Paula McCartneyho. Svět byl překvapen, protože právě tehdy John oznámil definitivní, byť přátelský konec svého vztahu s Ellie.

Chvíle s Paulem a Julianem

Návrat

Prázdniny v Řecku Ellie popsala jako jedny z nejhorších ve svém životě. Zároveň jí ale Johnova přítomnost pomohla k rychlejšímu vyrovnání se s rozchodem. Většinu času zde trávila s Julianem a Paulem, který se ukázal jako pravý přítel a byl Ellie nablízku, když bylo třeba. Zároveň však nebylo možné nevšimnout si Paulova divného chování. To bylo později samotným Paulem označeno za nepříznivý účinek LSD, které pravidelně požíval. Měl pravdu. Přestože na LSD, neboli kyselinu lysergovou, nejde vytvořit téměř žádný návyk, tělo se s touto látkou může vypořádávat různými způsoby. Navíc Paul byl vůči účinkům drog vždy mnohem méně imunní než ostatní z jeho okolí. Fatální dopady pro něj mívala i marihuana, se kterou ani Ellie nemívala žádné větší problémy.
Po návratu z Řecka bylo Paulovi na soukromé klinice řečeno, že s LSD musí přestat co nejrychleji, jinak jeho organismu vzhledem k jeho citlivosti hrozí závažné zdravotní potíže. Paul musel zbytky drogy dostat z těla. U LSD však není jiný způsob než zůstat při vědomí tak dlouho, dokud člověk nepadne vyčerpáním. Veškerá droga tak bude vstřebána a, i když to člověk nepociťuje, přestane mít vliv na nervovou soustavu. Není však jednoduché udržet se vzhůru několik dní. Pouhá únava nic neznamená, muselo se jednat o naprosté vyčerpání.
Pomoc Paulovi tehdy nabídla Ellie. Slíbila, že mu pomůže v jeho drastické odvykací kůře a opravdu to splnila. Snad je na místě říct BOHUŽEL.
Paul zůstal vzhůru 70 hodin. Ellie bděla s ním a taktéž si příliš neodpočinula. Nutila Paula nahlas číst, hrát na kytaru nebo psát. Sama se vzhůru udržovala kávou. Jelikož ji ale u Paula neměl kdo vystřídat, kofein v kávě začínal být málo. Přišla řada na cigarety, prášky a povzbuzující alkaloidy. Vše brala tak, aby nebyla Paulem viděna, proto jí v tom nemohl zabránit.  Směsice toho všeho způsobila otravu. Do nemocnice tedy po 72 hodinách neodváželi jen Paula, aby zkontrolovali jeho stav, ale i Ellie, o jejímž stavu se vědělo, že je vcelku špatný.
Na Ellie čekaly dvě diagnózy. První z nich byla otrava organismu a jeho menší šok. To by nebylo až tak fatální, během několika dnů se její stav stabilizoval. Druhá diagnóza byla zdrcující a lékaři ji odmítali sdělit ihned. Ellie začínala být netrpělivá a nervózní, stejně jako všichni kolem. Po několika málo otázkách si ošetřující lékař pozval Johna Lennona, aby mu s lítostí sdělil, že Ellie Sommerová potratila s největší pravděpodobností Lennonovo dítě.
Sama Ellie netušila, že je v jiném stavu. Šlo o velice krátkou dobu a bez lékařů to ani neměla šanci zpozorovat. Byla však zdrcená. Ne ale tolik jako John. Ten Ellie několikrát po tomto incidentu prosil, aby se k němu vrátila ale ona sama v tom neviděla smysl. Lennon opět upadl do hlubokých depresí, ze kterých se tak těžko dostával už před rokem.
Ellie se naprosto stáhla. Nastěhovala se k Paulovi. Věděla, že to je jediné místo, kde na ni nikdo nebude vrhat lítostivé pohledy a kde jí nikdo nic nebude dávat za vinu. Odtud se však datuje Elliin rok a půl trvající vztah s Paulem. Poprvé se jako pár ukázali o pár měsíců později v Indii. Noviny plnily své titulní strany jejich fotografiemi a vyčítavými titulky tipu "A co chudák John?" Ten však byl v úzkostlivé péči Cynthie Powellové. S Ellie zůstali dobrými přáteli až do Johnovy smrti.

Ellie a Paul už jako pár. Tentokrát na filmové premiéře.

Nepovedená cesta do Glasgow. Paul a Ellie a Martha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 The Girl With Caleidoscope Eyes The Girl With Caleidoscope Eyes | Web | 6. dubna 2010 v 14:54 | Reagovat

ježiš...chudák John, Ellie i Paul...

2 Ellie Ellie | Web | 6. dubna 2010 v 17:21 | Reagovat

No jo, osud ji nešetřil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama