Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

All you need is John

22. května 2010 v 21:52 | Ellie |  Různé
Všichni víme o vztahu Ellie Sommerové a Johna Lennona. Jak to ale všechno začalo? Odpověď najdete v následující koláži reportáží, komentářů a dějových střípků aneb trocha romantiky na sobotní večerVšechno začalo v červnu a červenci 1964. Beatles objížděli Austrálii, se svou dech beroucí show. Diváci si dokonce už oblíbili Ellie Sommerovou. Byla příjemně rušivým elementem v mužské kapele a díky ní počet fanoušků tohoto britského zázraku znatelně narostl.

Bill Harry:
Byla to další z tradičních tiskových konferencí s hromadou dotěrných novinářů s ještě dotěrnějšími otázkami. Beatles ale nastoupili čilí a usměvaví jako vždy. Podivím se jejich dobré náladě a elánu, podivím se také nad dokonalým vzhledem Ellie Sommerové a zaměřím se na zapisování čehokoliv, co by mohlo čtenáře zajímat.
Otázka na Johna Lennona zní: "Ellie mezi vás skvěle zapadla, jak jste s ní spokojeni?" John vezme Ellie kolem ramen a do mikrofonu prohlásí: "Skvěle. Víte, já ji mám vážně rád." a políbí ji na tvář. Ano, John opět provokuje, ale tentokrát mi na tom něco nesedí. Je načase zachránit situaci.

Ellie tenhle tah vůbec nečekala. Zbledla a rychle sklopila zrak. Sál byl v šoku. Všichni začínají mít pocit, že jim něco uniklo. Něco, o co by se noviny celého světa poprali. Situaci zachránil šéfredaktor Mersey Beatu, Bill Harry, s prostou otázkou, kdy si Beatles konečně hodlají dopřát zasloužené prázdniny. Ellie se otázky chopila. Věděla, že to Billa ve skutečnosti nezajímá, ale že jí jen hází pomyslné pomocné stéblo.Paul McCartney:
V ten okamžik mi bylo jasné, že John se rozhodl něco se sebou udělat. Věděl jsem, že mu Ellie není lhostejná, ale znáte Johna. Je to komplikovaný člověk, kterého nejde popsat několika slovy tak, aby si současně neprotiřečila. Ale jedno jsem věděl jistě, a to sice, že John se do ní vážně zamiloval. Před půl rokem ji přijal jako dobrou muzikantku a přiznejme si to jako tahák na lidi.

Skandál na tiskové konferenci! John Lennon opět šokoval. Vypadá to, že si zakladatel skupiny Beatles nehorázně střílí z novinářů. Stejně tak i Ellie Sommerová, která se od něj nechá na veřejnosti líbat. Skupina už zřejmě opouští suchý anglický humor a vrhá se do víru provokace. Co bude dál?!

Ellie Sommerová:
Byla jsem naivní sedmnáctiletá holka. Bylo mi neuvěřitelně trapně a dost mě to zasáhlo. Vždycky jsem až moc přemýšlela nad chováním jiných lidí a tohle mi v hlavě způsobilo hurikán. Obzvlášť po tom, co jsem si sama musela přiznat, že John není zase takový křupan.

Konference skončila a Ellie bez řečí odešla do svého pokoje. Sedla si na postel a přemýšlela, co to všechno mělo znamenat. Kluci se mezitím srotili v apartmá vedle a naslouchali Brianovi, který neměl pro Johna nachystána zrovna vlídná slova. Teď po nich tisk ještě více půjde. "Měl bys víc přemýšlet, chytráku," procedil Brian mezi zuby. "On to ale myslel vážně," upozornil Briana Paul. Brian se zarazil. "Aha…tak v tom případě to koukej srovnat a ujasnit. Víš, jaká je. Nechci, aby se kvůli tobě cítila mizerně," probodával John pohledem. Ten si s klidem zapálil cigaretu.

Brian Epstein:
Namíchnul mě. Ne proto, co udělal, ale jak to udělal. Ellie byla vždycky až moc přemýšlivá a všechno si moc brala. Věděl jsem, že po konferenci sedí někde sama a přemýšlí, co to všechno mělo znamenat. Bylo mi mizerně za ni. V téhle branži se moc přemýšlet nevyplácí.Ellie sebrala poslední zbytky odvahy a šla za kluky do vedlejšího pokoje. Všichni čtyři se chovali normálně a nenuceně jako vždy. To bylo snad nejhorší.
"Johne? Mohla bych s tebou mluvit?" vykoktala Ellie.
John se odvrátil od okna: "No jasně, zlato, mluv."
Ellie zpražila pohledem Paula, který ihned vyvedl Ringa, George i sám sebe ven. Zůstala s Johnem sama.
"Jde o tu konferenci. Cos myslel tím - já ji mám vážně rád - ?"
Přimhouřil oči a naklonil hlavu na stranu. "Co jsem tím myslel? No tak asi to, co jsem řekl. Většinou to tak dělám," pokrčil rameny.
Ellie zůstala stát nehnutě jako socha.
"Ale no tak lásko netvař se tak vyděšeně," začal se smát.

Ellie Sommerová:
Jednoduše řečeno, zdálo se mi, že má ze mě srandu.

Po chvilce ticha začal John znovu: "Ok. Tak…co jsem tím chtěl říct…tak hlavně to, že tě mám vážně rád. Je mi fakt trapně, tyhle fráze mi nikdy nešly, chápeš," ošíval se. "Prostě…asi bych chtěl trávit víc času třeba jenom s tebou…někde…To je celý," oddechnul si.
Ellie klesla do křesla naproti a červenala se tak, jak to tak většinou bývá. John ji chvíli sledoval a pak se vrátil ke svému obvyklému chování: "Vážně ti to sluší, když se červenáš," smál se.
"Nesměj se mi za to, víš jak to nenávidím," zavrčela Ellie.
"No skvěle, už jsem myslel, že jsi zapomněla mluvit. Tak co?"

Ellie Sommerová:
Pak už se to neslo jen ve znamení vtípků a vše se vrátilo k normálu. John mi nepoložil žádnou otázku, tudíž jsem neměla možnost říct ano nebo ne. Když jsme ale šli s ostatními ten večer do baru, už jsme se automaticky drželi za ruce.

Paul McCartney:
Slušelo jim to…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christyna Czowac Christyna Czowac | Web | 25. května 2010 v 16:29 | Reagovat

jůůů,to je sladký :-D !moc se mi to líbí,vážně!Musim říct "ty holka máš Johna dokonale přečtenýho" :-) !!!

2 Ellie Ellie | E-mail | Web | 25. května 2010 v 17:31 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama