Pokud tu jste poprvé, zajděte si nejprve do článku "Kdo je Ellie Sommer?"
tady

1973... a dál?

2. června 2010 v 13:03 | Ellie |  Různé
Pro jednou také něco smutného, ať víme, že Elliin život nebyl jen procházka jahodovými políčky.Lex Barker zemřel 12. 3. 1973 v New Yorku. Formalit, které se týkaly převozu se zpočátku chopil John Lennon, o několik dní později sama Ellie, která nechala dvouletou Sarah u Lindy a Paula. S převozem nebyly problémy vzhledem k Lexovu původu a pověsti, stejně tak u Ellie, která počátkem roku nabyla diplomatické imunity. Pohřeb se uskutečnil 23. 3. 1973 v anglickém Surrey, kde rodina bydlela. Ellie obratem prodala rodinné sídlo a pořídila si byt v Londýně, odkud měla blízko do práce i k McCartneyovým.
Paul s Lindou nabídli Ellie, aby několik měsíců zůstala u nich. Pro ni to však bylo nemyslitelné, ale díky neustálému přesvědčování i ze strany svého švagra se její adresa do února 1974 změnila na Cavendish Street.
Ellie nikdy nepřestala pracovat, podle jejích slov by ji to zabilo. Obdivuhodně zvládala svou advokátskou praxi i běžné domácí práce, se kterými pomáhala Lindě, která byla vytížená prací s Wings. Ti měli v létě odlétat na světové turné a Ellie byla přizvána jako dokumentaristka a také tak trochu jako chůva dětí, které si Paul vezl s sebou. Chybět nemohla ani Sarah a vzhledem k náročnosti zájezdů pomáhala Ellie s dětmi její spolužačka z univerzity Catherine Blake. Ellie na turné velice ráda vzpomíná.
"Bylo to příjemné vrátit se do hudebního světa, ale zároveň se neocitnout ve středu pozornosti. Jistěže jsem se potkala se známými a novináři z dob, kdy jsme hráli s Beatles, ale bylo to pro mě uvolněnější. Byla jsem velice spokojená. Sarah jsem měla s sebou, takže jsem nemusela trpět výčitkami, že jsem ji na tak dlouhou dobu opustila. Navíc jsem se mohla věnovat své oblíbené zákulisní práci, kterou jsem měla na vší slávě nejraději. Hned první den jsem dostala do ruky foťák, kameru a tašku filmů a řekli mi, abych fotila a točila cokoliv. Ale nebýt laskavosti Paula a Lindy, asi bych se ze všeho, co se ten rok stalo, nikdy nevyhrabala."

Ellie mívala často pocit, že zasahuje a narušuje Paulovu rodinu a trpěla výčitkami. Ty vyvrcholily v roce 1977, kdy se Ellie začala potýkat s anorexií. Snažila se však chovat normálně a nezatahovat do svých problémů jiné. Kritický okamžik nastal v březnu 1977, kdy nebyla ze zdravotních důvodů schopna zúčastnit se evropského slavnostního vydání Ringova alba Ringo's Rotogravure, na kterém se podíleli i George, John a Paul. Byla nucena přiznat si, že její stav začíná být vážný. V nejtěžších chvílích jí na pomoc přispěchala švagrova rodina, která ji odvezla na několikatýdenní prázdniny do Hamburku. Zde bydlela u svého švagra Petera a jeho ženy Anity. Díky tomu anorexii zvládla bez zásahu lékařů.

Ellie Barkerová a Anita Barkerová, rok 1977, Hamburk.

Mezitím se Sarah znovu ujal Paul a Linda. Oba si "malou Barkerovou" velice oblíbili a brali ji na všechny zkoušky Wings. Obzvlášť Paul se několikrát vyjádřil, že Sarah je skoro jako jeho vlastní dcera. K Elliinému překvapení, Linda tento názor sdílela a právě z doby, kdy Ellie byla v Hamburku, pochází tyto krásné fotky Paula a Sarah pořízené Lindou.
Přese všechny životní eskapády Sarah svou matku velmi miluje. Své pocity vylíčila mimo jiné i v knize Moje Beatle máma:
"(…) Když zemřel můj otec, byla jsem příliš malá na to, abych si všechno uvědomila. O to víc jsem postupem času obdivovala svoji mámu. Vím, že měla těžké psychické problémy a já byla často jejich příčinou. Moje matka se bála, že mě zanedbává a tráví se mnou málo času. Pravda byla taková, že jako pracující žena měla celkově méně času na cokoliv. O to více jsem se těšívala na prázdniny, které jsme spolu trávívaly. Velice jsem oceňovala to, že se nezachovala jako ostatní matky toho typu, které své děti, na které nemají příliš času, v době volna zahrnují vším na co si vzpomenou. Když jsme byly s mámou samy, připadala jsem si šťastná a přestože mi vždy dovezla nějaký dárek, rozhodně jsem nebyla rozmazlená, protože mě dokázala vychovávat. Trávily jsme spolu času přesně tolik, kolik je třeba na to, aby mi máma nezevšedněla. Nikdy jsme se spolu nehádaly, byly jsme si velmi vzácné, a to i v době mé puberty. Moje máma je zlatý člověk a já jí nikdy nic nevyčítala, nebylo co. Dnes už vím, že v její situaci bych se asi nedokázala chovat tak skvěle jako ona. Je jedinečná.
Co se týkalo Lindy, nikdy jsem ji nestavěla na úroveň své matky. Byla mojí tetou a kamarádkou, která jen mou mámu zastupovala. Přesto jsem ji měla velice ráda a nikdy jsem se u nich necítila odstrčená vedle Stelly a Mary. Pravda, v Paulově případě šlo o něco jiného. Byl to jediný muž, ke kterému jsem se jako malá upnula a kterému jsem kdy říkala "táto." Linda to vše tolerovala a nad mým dětským mumláním se usmívala. Když se však moje máma dozvěděla, jak Paula oslovuji, byla vždycky rozmrzelá, napomenula mě a velice se všem omlouvala. Později pochopila, že Paul opravdu převzal roli mého táty, i když jím biologicky nebyl. Záměrně používám slovo "biologicky" protože rodičovství je i otázka psychiky. Asi od jednadvaceti let říkám Paulovi "táto" běžně a on vypadal a dodnes vypadá potěšeně. Mrzí mě, že jsem svého otce nepoznala, byl jistě skvělý, ale můžu jen děkovat, že vedle mámy vždycky stál Paul, můj druhý táta."

Sarah a Paul na Grammy 2005

viz foto výše.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Christyna Czowac Christyna Czowac | Web | 2. června 2010 v 13:38 | Reagovat

psala jsem komentář,ale byl to spam tak...jestli to půjde,přečti si ho :) !

2 Ellie Ellie | E-mail | Web | 2. června 2010 v 14:34 | Reagovat

Díky :-)

3 The Girl With Caleidoscope Eyes The Girl With Caleidoscope Eyes | Web | 2. června 2010 v 15:08 | Reagovat

ta třetí je nejhezčí...Paul jako tatínek :-)

4 Ellie Ellie | E-mail | Web | 2. června 2010 v 15:19 | Reagovat

Jj, vždycky mě na něm udivovalo jak moc rodinnej je to typ. ale je to hezký

5 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 28. června 2011 v 14:58 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama